Rukometaši KTC-a upisali prvi poraz

Bjelovarčani slavili u Križevcima

Rukometaši RK KTC jučer su u večernjim satima upisali svoj prvi poraz u 1. HRL Sjever. Bjelovar je bio bolji rezultatom 32:28.

Križevčani su sjajno krenuli u susret, imali 3:0, no Bjelovarčani su se vrlo brzo stabilizirali i krenuli ozbiljnije. Prvo su izjednačili na 5:5, da bi ubrzo prešli i u vodstvo. Krajem poluvremena su napravili i veliku razliku, no KTC-ovi igrači ipak smanjuju na 15:13 prije pauze. Drugo poluvrijeme potpuni raspad sistema križevačke ekipe koja je u nekoliko navrata imala „crne rupe“ bez golova i bezidejnosti u napadu. Često ih je koštala i brzopletost dodavanja. Bjelovar dominira u svakom segmentu i odlazi na nedostižnih šest razlike. Križevčani su se pokušali vratiti na krilima sjajne publike koja je u velikom broju ispunila dvoranu, no bezuspješno.

KTC je porazom pao na drugo mjesto, dok je Bjelovar na trećem s istim brojem bodova. Oba kluba imaju utakmicu manje od prvoplasirane Virovitice. Križevčani u idućem kolu gostuju u Vidovcu.