Leoni Lukinović iz Rovišća osvojila pozivni turnir mlađih kadetkinja „Mala Artemida 2022.“

ŠK Stari graničar Cirkvena u suradnji sa ŠK Ivan Dvoržak svake godine u siječnju organizira „Projekt Artemida“, pozivni turnir juniorki i kadetkinja.

Turnir se igrao u prelijepoj Područnoj školi Cirkvena. Igračice su bile podijeljene u dvije jakosne grupe, U-18 i U-12.

Ove godine se na „Malu Artemidu“ odazvalo 18 igračica, od Kraljevice do Vukovara, s čak 4 male državne prvakinje u konkurenciji ( Lucija Rilje, Ema Gal, Tara Škiljan i Renata Hranilović).

Na veliko iznenađenje cijele šahovske javnosti slavila je Leoni Lukinović iz Rovišća, sa 6 bodova iz 7 partija, dok je prva nositeljica Tara Škiljan iz Crikvenice završila tek 5.

Poredak U-18

Na velikom turniru juniorki i kadetkinja slavila je državna prvakinja Ema Hajdinić iz Kraljevice. Naša Laura Lukinović osvojila je brončani pehar. Šteta što je dan prije turnira sudjelovanje otkazalo desetak eminentnih mladih igračica, ali Artemida se odigrala usprkos svemu.

7 Ban Ena1605ŠK Crikvenica, CrikvenicaU160

Bio je ovo sjajan uvod u šahovsku 2022. Sestre Lukinović su pokazale da zlatni pehar iz Trogira 2021. nije bio slučajnost i da je pred nama još jedna sjajna šahovska godina.

Turnir je otvorio načelnik Općine Sveti Ivan Žabno, Neno Bošnjak. Sudio je FIDE-sudac Vlado Karagić iz Zrinskog Topolovca, a domaćinsku ulogu sjajno odradio Ivan Ramović iz ŠK Stari graničar. Osim 6 pehara za pobjednice oba turnira, podijeljeno je i 12 medalja po dobnim kategorijama. Bila je ovo još jedna lijepa šahovska priča.

Izvor i foto: Vlado Karagić