Streljaštvo- Odlični rezultati kadeta na Prvenstvu Hrvatske za seniore

Proteklog vikenda, 19. – 20. veljače 2022. godine, u Bjelovaru, održano je pojedinačno Prvenstvo Hrvatske te završno 5. kolo 2. Hrvatske lige u gađanju zračnim oružjem puška/pištolj, ISSF program za seniore i seniorke.

Bjelovar je ugostio sve najbolje hrvatske strijelce i reprezentativce koji predstavljaju Hrvatsku na svjetskim prvenstvima i Olimpijadi. Među njima su se zasluženo našli i strijelci Streljačkog kluba „Križevci 1252“.

Na pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske u gađanju zračnim oružjem – ISSF program za seniore i seniorke nastupili su kadeti Marko Pofuk i Karlo Sačarić.

Zasigurno impresionirani veličinom natjecanja i nastupanjem pored hrvatskih olimpijaca naši strijelci su uspjeli pronaći mirnoću i koncentraciju za postizanjem najboljih rezultata kluba!
Nije im bilo lako. Bilo je mnogo borbe sa samim sobom i traženja unutarnjeg mira jer i najmanji nehotični trzaj može meč odvesti u krivom smjeru. No, poput iskusnih strijelaca i provođenjem utreniranih tehnika nisu si to dopustili i uspjeli su ostvariti odlične rezultate.

Marko Pofuk je sa 599,9 krugova osvojio 24. mjesto kod seniora te 16. mjesto kod mlađih seniora, a Karlo Sačarić je sa 593,7 krugova osvojio 33. mjesto kod seniora te 22. mjesto kod mlađih seniora. Ovim rezultatima su postigli najbolja dva rezultata kluba u seniorskoj konkurenciji na Prvenstvima Hrvatske. A ne zaboravimo, tek su kadeti.

S rezultatima pojedinačnog nastupa sudjelovali su i ekipno u završnom kolu 2. Hrvatske lige – puška, a kao treći član nastupio je Filip Črnec. Filip je najmlađi član ekipe i njegov rezultat od 575,9 krugova je zaista ugodno iznenađenje. S ovim rezultatom je ekipa S.K. „Križevci 1252“ u sastavu: Marko Pofuk (599,9 krugova), Karlo Sačarić (593,7 krugova) i Filip Črnec (575,9 krugova) s ukupno 1769,5 krugova zauzela visoko 3. mjesto.

U konačnom plasmanu 2. Hrvatske lige – puška, nakon odgađanih svih 5 kola, ekipa S.K. «Križevci 1252» sa 46 bodova i 8556,9 krugova zauzela se 5. mjesto, što je ujedno i najbolji plasman našeg kluba od kada nastupamo u 2. HL. Ove sezone u 2. HL – puška nastupilo je 15 ekipa.

U 5. kolu 2. HL – pištolj, ekipa S.K. „Križevci 1252“ u sastavu: Gabrijel Poljanek (487 krugova), Dragutin Sačarić (458 krugova) i Mario Mrvčić-Žumbar (442 kruga) s ukupno 1387 krugova zauzela je 11. mjesto.

U konačnom plasmanu 2. Hrvatske lige-pištolj, nakon odgađanih svih 5 kola, ekipa S.K. «Križevci 1252» sa 32 bodova i 7171 krugom zauzela je 10. mjesto. Ove sezone u 2. HL – pištolj nastupilo je 17 ekipa. Ovo nam je prva sezona da nastupamo na natjecanjima s pištoljima jer pištolje do nedavno nismo niti imali u klubu. Tako da ćemo sigurno napredovati i u ovoj disciplini.

Izvor i foto: Zvonko Jagušić