Hrvatski vaterpolisti izborili četvrtfinale u kojem nas čeka Srbija

Hrvatski vaterpolisti pobijedili su Gruziju i izborili plasman u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Budimpešti. Odabranici Ivice Tucka za mjesto među četiri najbolje reprezentacije igrat će protiv Srbije.

Hrvatska je slavila s 13-7 u utakmici u kojoj je u potpunosti preuzela kontrolu u drugom poluvremenu i uvjerljivo izborila prolazak u četvrtfinale. Gruzija je bila ravnopravna u prvoj, djelomično i u drugoj četvrtini, ali se nakon toga u potpunosti raspala.

Hrvatska je prvu četvrtinu završila s vodstvom 3-2, a na poluvrijeme otišla sa 7-4. U trećoj četvrtini Gruzijci nisu uspjeli zabiti ni gol, dok je Hrvatska zabila tri. U posljednju četvrtinu se, dakle, otišlo s uvjerljivih 10-4 za Hrvatsku. Samo je neviđeno čudo moglo staviti pobjedu pod upitnik.

To se nije dogodilo, iako Gruzija nije izašla iz bazena bez ispanjenog metka; u posljednjoj četvrtini zabila je tri pogotka, jednako kao i njen suparnik. Utakmica je završena sa šest pogodaka razlike za Tuckove igrače.