Križevački KTC izborio premijerligaški status

Danas je odigrana kvalifikacijska utakmica za Premijer ligu. Buzet je bio domaćin KTC-u i pokušao je nadoknaditi zaostatak od 11 pogodaka razlike, ali nije im to uspjelo za rukom.

Naime, KTC je pobijedio i na gostujućem parketu. Križevčani su bolje ušli u utakmicu i sedmoj minuti poveli 1:3. Ipak domaći nisu posustali i deset minuta kasnije poveli 7:4. Nakon tri pogotka prednosti Buzeta, u 26. minuti KTC ima tri pogotka prednosti 8:11. Na predah se otišlo s prednošću KTC-a 9:12.

U drugom poluvremenu nakon pet minuta igre semafor pokazuje 15:15 i igra se gol za gol. U 50. minuti utakmice rezultat je 22:22. U završnici križevački rukometaši ističu svoju kvalitetu i četiri minute prije kraja utakmice rezultat je 24:27. KTC je na kraju slavio 26:29.

Dujmović je zatresao mrežu šest puta, a Ezgeta pet puta kod KTC-a, a kod Buzeta najraspoloženiji je bio Rušnjak s 11 golova. Kod KTC-a Šutalo je obranio 8, a Prezelj je dodao 4 obrane. Vratari Buzeta obranili su 6 udaraca Križevčana.