Atletika – Pojedinačno juniorsko prvenstvo Hrvatske

U Rijeci se proteklog vikenda održavalo Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniorke i juniore na kojem su svoje mjesto imali i križevački natjecatelji iz AK Križevci pod vodstvom trenera Dragutina Palčića.

Uspješan vikend naših atletičara započeo je u subotu Neven Krulić kada je u utrci na 400 metara osvojio srebrno odličje, a jučerašnjim je nastupom na 800 metara osigurao sebi još jednu medalju oko vrata – zauzeo je drugo mjesto i osvojio još jedno srebro.

Prvog dana natjecanja svoj nastup je upisala i Marcela Gudić u utrci na 1500 metara na kojoj je osvojila sedmo mjesto.

S jučerašnjim danom svoje su nastupe – osim srebrnog Nevena – upisali i Veronika Drljačić i Adam Hunjak. Veronika je trčala utrku od 200 metara i pridružila se uspjehu svog klupskog kolege Nevena osvojivši srebrnu medalju.

Adam Hunjak u utrci na 200 metara bio je dvadeseti.

Na ovom su natjecanju izvan konkurencije nastupali i naši atletičari Ida Šimunčić na 400 metara, Rudolf Kralj na 800 metara i Ognjen Mergon na 1500 metara. Ida je postigla uspjeh u smislu da je istrčala svoj najbolji ovosezonski rezultat.(M.M)