Slavi se, slavi – vatreni osigurali EURO 2020.!

Hrvatska nogometna reprezentacija jučer je izborila svoj šesti nastup na Europskom prvenstvu u povijesti, s rezultatom 3:1 i pobjedom protiv Slovačke na Rujevici otišla na nedostižnih 17 bodova u skupini E. Nijedna reprezentacija u skupini više ne može prestići naše Vatrene, što znači da će naši biti u takozvanom drugom putu u ždrijebu, koji je trenutno na rasporedu 30. studenog.

Slovaci su vodili sredinom prvog poluvremena, Hrvatska je nakon toga promašivala puno toga, a veliki preokret započeo je ulaskom Josipa Brekala. Dvije minute kasnije Vatreni su izjednačili, a nove četiri minute kasnije Petković je zabio nakon kornera Luke Modrića. U 74. minuti Perišić je postigao prekrasan pogodak nakon ubacivanja Borne Barišića i stavio točku na i hrvatskih kvalifikacija.