Priopćenje predsjednika SDP-a KKŽ Mladena Kešera

SMRT JOŠ JEDNE KRIŽEVAČKE TVRTKE „HPA“
HDZ temeljito ubija poljoprivredu na prostorima Prigorja i Bilogore, a time i Hrvatske.

Poštovani,
Svjedoci smo još jedne egzekucije Križevačke tvrtke koju provodi HDZ uz potporu Saborskih zastupnika Branka Hrga HDS i Damira Felaka HDZ, te i ostalih zastupnika koji podržavaju ovakvu pogrešnu poljoprivrednu politiku Hrvatske.
Pratio sam pod budnim okom cjelokupnu situaciju o ukidanju Hrvatske poljoprivredne agencije sa sjedištem u Križevcima i to po hitnom postupku, s obzirom na to da je prema Zaključku Vlade Republike Hrvatske, od 2. kolovoza 2018. godine koja daje rok za prestanak rada Hrvatske agencije za hranu i Hrvatske poljoprivredne agencije 1. siječnja 2019. godine, a sve
radi o racionalizacije pravnih osoba s javnim ovlastima i racionalnijem trošenju sredstava državnog proračuna. Predlagatelj Vlada RH smatra da se radi o opravdanim razlozima za donošenje ovoga Zakona po hitnom postupku.
Da bi se donio ovakav Zakon isti mora proći proceduru , Ministarstva poljoprivrede kao resornog ministarstva, Saborski odbor za poljoprivredu u kojem sjedi Branko Hrg i Damir Felak stanovnici naše Koprivničko križevačke županije, to Vam samo govori kako zastupnici mare za naš kraj i ljude od kojih su dobili glas da postanu saborski zastupnici,te da zastupaju
interese naših općina, gradova i županije.
Djelatnost Agencije bila je izvrsno zamišljena, no sustavna nebriga i bezvizionalnost za
poljoprivredu rezultirala je ovim potezom resornog ministarstva.
Nabrojati ću samo neke ciljeve i zadatke Križevačke tvrtke HPA i to:
-Pružanje pomoći poljoprivrednicima i poljoprivrednim gospodarstvima za ostvarivanje
potpora u poljoprivredi i ruralnom razvoju sustav označavanje domaćih životinja ispitivanje kakvoće poljoprivrednih proizvoda izrada i provedba sustava kvalitete u poljoprivredi uzgoj autohtonih pasmina, razvoj stočarske proizvodnje pomoć pri organiziranju prometa uzgojno valjanih grla marketinško promicanje stočarske proizvodnje informiranje i izobrazba proizvođaća Itd…..
Kada nam jedan saborski zastupnik i bivši Gradonačelnik Križevaca kaže da se ( NIŠTA
NEĆE DOGODITI OSIM ŠTO ĆE SE TABLA TVRTKE PRESELITI IZ KRIŽEVACA U OSIJEK )
Odgovor za Hrvatsku poljoprivredu i selo je jasan ( LJUDI NAPUSTITE SELO I
POLJOPRIVREDNU PROIZVODNJU NE ZNAMO UPRAVLJATI )
Podsjećam tog uvaženog Saborskog zastupnika i bivšeg gradonačelnika Branka Hrga koji je
upravljao našim Križevcima niz godina GDJE SU TI TABLE :
„MLINAR KRIŽEVCI“
„MESNA INDUSTRIJA KRIŽEVCI“
„INPROM KRIŽEVCI“
„ČELIK KRIŽEVCI“
„STOČNI SAJAM KRIŽEVCI“
„TRGOVAČKO PODUZEĆE KRIŽEVCI“
„ POLJOPRIVREDNI SAVEZ KRIŽEVCI“
„JAVOR KRIŽEVCI“
„OPĆINSKI SUD KRIŽEVCI“
Uskoro će doći u pitanje nekoliko tabli : Srednja gospodarska škola Križevci , Visoko
Gospodarsko učilište Križevci, Centar za reprodukciju Križevci, te niz bitnih institucija koje su
činite naše Križevce bitnim gradom u regiji.
Sad mi je razumljivije zašto su se Saborski zastupnici naše županije založili, a k tome dobili
potporu lokalnih političara da se u Križevcima otvori Državni Arhiv jer puno velikih institucija i
poduzeća iz Križevaca i okolice pod ovakvim upravljanjem spremljeni su za ARHIV.
Odgovorno tvrdim da HPA sa sjedištem u Križevcima ima perspektivu, stoga nakon
parlamentarnih izbora HPA će provesti svoju zadaću i ciljeve zbog čega je bio i osnovan , tj.
za HRVATSKOG SELJAKA ,POLJOPRIVREDNOG PROIZVOĐAČA, UZGAJIVAČA I
PRERAĐIVAČA. Hrvatskom poljoprivredom ne da se upravljati iz nebodera velikih gradova.
Uz dužno poštovanje !
ŽO SDP – a KKŽ
Predsjednik,
Mladen Kešer , bacc.ing,agr. ,v.r.