Studenti VGU primili diplome

U velikoj dvorani Hrvatskog doma održana je danas svečanost podjele
diploma završenim studentima Visokog gospodarskog učilišta u Križevcima.

Dekanica VGU Marijana Ivanek Martinčić obratila se završenim studentima, diplomantima, roditeljima i obiteljima te gostima.
“To je važan trenutak za vas i vaše obitelji, ali jednako tako ovo je važan
događaj i za Visoko gospodarsko učilište. Promocija još jedne generacije
završenih studenata za nas je potvrda smisla našeg postojanja. Sav trud
nastavnika i svih zaposlenika Učilišta može se najbolje mjeriti samo
uspjehom naših studenata. Za vas je ovo važan trenutak jer ste svojim
zalaganjem došli do željenog cilja”
– kazala je dekanica.

”Za poljoprivredu sa sigurnošću možemo reći da je jedna od najstarijih i
najplemenitijih ljudskih djelatnosti. Bez obzira na sav napredak tehnologije i na bezbrojne nove mogućnosti, na pojavu novih zanimanja koja su pred
svega nekoliko godina bila nepoznata, ništa ne može i neće zamijeniti proizvodnju hrane, a potrebe za zdravstveno ispravnim i sigurnim
poljoprivrednim proizvodima rastu iz dana u dan. Ipak, danas smo svjedoci
zabrinjavajućeg trenda sve manjeg interesa mladih ljudi za poljoprivredu pa tako i za obrazovanje za nju. Mnogima mladima čini se da lakši i ljepši život leži negdje drugdje, u nekom drugom zanimanju, a možda i u nekoj drugoj zemlji. Samim odabirom poljoprivrede kao svoga poziva pokazali ste da ste hrabri, a budite i ponosni i spremni pratiti sve izazove koji se postavljaju pred vas. Već danas je poljoprivreda mnogo složenija nego što je to bila pred nekoliko desetaka godina, a ključ uspjeha u poljoprivredi bit će znanje i samo znanje. Trebat će znati kako proizvesti zdravstveno ispravni proizvod, a pritom očuvati okoliš, kako se boriti s ekstremnim klimatskim prilikama, kako biti konkurentan na svjetskom i domaćem tržištu, kako neprestano unapređivati tehnologiju proizvodnje, kako plasirati svoj proizvod na tržište, a sve to kako biste osigurali dostojan život za sebe i svoju obitelj. Vjerujem da ste na Visokom gospodarskom učilištu stekli upravo ona znanja i vještine koje vam mogu pomoći da se uspješno nosite s izazovima koje poljoprivreda današnjice i poljoprivreda budućnosti nosi, kao i svih onih djelatnosti koje se uz poljoprivredu vezuju”
– istakla je između ostalog dr.sc. Marjana Ivanek Martinčić i čestitala završenim studentima na uspjehu.

Čestitke je uputio i zamjenik župana Koprivničko-križevačke županije Ratimir Ljubić koji je kazao da je Visoko gospodarsko učilište najstarija visoko obrazovna ustanova, ima bogatu tradiciju, dobre i kvalitetne profesore i to znanje prenose i na svoje studente.

“Poljoprivreda je jedna od temeljnih grana naše županije. Tako se i od vas
očekuje da svoje znanje i stručnost prenesete i unaprijedite poljoprivredu i
razvoj naše županije i onda će sigurno biti bolji prosperitet i nama i svim
ostalim žiteljima naše županije
” – rekao je zamjenik župana Ratimir Ljubić.
U glazbenom dijelu programa nastupili su učenici Glazbene škole “Alberta
Štrige” Dominik Arki, Dora Marin i Nika Grbešić. (J.I.)