Hrvatski sportaši osvojili su 189 medalja u 2021. godini

Hrvatski sportaši u 2021. godini osvojili su ukupno 189 medalja u svim dobnim kategorijama na velikim međunarodnim natjecanjima, uključujući 60 zlatnih, 49 srebrnih i 80 brončanih medalja, prema statističkim pokazateljima Hrvatskog olimpijskog odbora (HOO).

U elitnoj seniorskoj konkurenciji hrvatski sportaši osvojili su 127 medalja, od čega 42 zlatne, 33 srebrne i 52 brončane medalje, dok su juniori osvojili 52 (14+15+23), a kadeti 10 medalja (4+1+5).

Uz osam olimpijskih medalja iz Tokija (tri zlatne, tri srebrne i dvije brončane medalje), seniorski sportaši osvojili su 38 medalja (12+10+16) na svjetskim prvenstvima, 31 medalju (10+7+14) na europskim prvenstvima i 46 medalja (16+13+17) na natjecanjima za Svjetsko prvenstvo.

Osvojene su tri ekipne bronce na svjetskim prvenstvima, dok su hrvatski tenisači osvojili srebro na Davis Cupu.

Juniori sportaši ostvarili su najbolji rezultat na svjetskim prvenstvima — 24 medalje (9+8+7), na europskim prvenstvima osvojili su 21 medalju (4+4+13), a na svjetskim prvenstvima sedam (1+3+3).

Kadeti su osvojili pet medalja (1+0+4) na europskim prvenstvima, četiri medalje (2+1+1) na svjetskim prvenstvima i jedno zlato na svjetskim prvenstvima.

Također, naši sportaši su 216 puta bili rangirani od 4. do 8. mjesta, što za mnoge sportove znači da su se plasirali u finale.

Predsjednik HOO-a Zlatko Mateša zahvalio je hrvatskim sportašima na odličnim rezultatima u pandemiji 2021., koja je zahtijevala odricanje, veliko strpljenje i dodatnu pripremu, te im je zaželio dobro zdravlje i puno bolje prilike za sportska natjecanja u drugom uzastopnom vremenu. olimpijska godina.

Izvor: croatiaweek.com, Foto: pixabay.com