Rudar slomio otpor KTC-a u posljednjih deset minuta utakmice

Peto kolo Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak igra se u subotu i nedjelju. U subotu su na parket izašli rukometaši domaćeg Rudara i križevačkog KTC-a.

Prva polovica prvog poluvremena igrala se gol za gol i u 16. minuti susreta rezultat je 7:7. I u nastavku se nastavila rovovska bitka. U 20 minuti rezultat je 8:8, ali dvije minute kasnije semafor je pokazao plus 2 za KTC (10:12). Na kraju se na predah otišlo s poravnatim snagama 13:13.

U nastavku KTC je krenuo puno bolje i u 38. minuti vode 14:17. U 50. minuti KTC i dalje minimalno vodi 19:20 i onda je nastala “crna rupa. Naime, posljednjih deset minuta utakmice križevački rukometaši nisu postigli niti jedan pogodak i Rudar dolazi do pobjede 24:20.

Kod Rudara najefikasniji je bio Trčak sa šest postignutih pogodaka, a kod KTC-a najraspoloženiji su bili Ezgeta i mršić po četiri pogotka

Rudareva jedinica vratar Gošić skinuo je 19 od 39 pokušaja, a kod Križevčana Šutalo je obranio 6 od 28 udaraca i Prezelj je dodao jednu obranu.