Križevčanin Matija Berend u Srbiji pobijedio na Kupu nacija i proglašen najboljim stranim boksačem

U subotnjim finalima na 7. Kupu nacija u srpskom Vrbasu, Hrvatska je osvojila dva zlata – Matija Berend (Ronin Križevci) do 63 kg jednoglasnom je odlukom pobijedio domaćeg reprezentativca Vasilija Đurđevića!
Križevčanin Berend imao je sjajan nastup u Vrbasu – tri sigurne, uvjerljive pobjede za zlato i pehar za najboljeg stranog boksača!
Ivan Jukičić (Brod) u kategoriji do 80 kg u neizvjesnom je meču podijeljenom odlukom 3:2 svladao Mađara Benca Bogdana za drugo hrvatsko zlato.

Tri hrvatske juniorke u finalima su izgubile i osvojile srebrne medalje – Ana Jukičić, Anđelina Filipović i Julija Božak, a broncu je osvojio i Marko Pralas.

Broncu je osvojio i Juraj Tutundžić do 70 kg, te srebro kadetkinja Lana Skupnjak.
U ekipnom poretku na 7. Kupu nacija Hrvatska je osvojila pehar za ukupno 3. mjesto u konkurenciji deset reprezentacija.
Na 7. Kupu nacija u Vrbasu sudila je i mlada sutkinja Vanesa Drakšić iz Koprivnice.